Ką veikti Ispanijoje žiemą
Visuotinai pripažįstama, kad Ispanijoje galite atostogauti tik nuo gegužės iki spalio. Tačiau šaltuoju metų laiku gyvenimas šalyje nesustoja. Nepaisant to, kad daugelis pramogų nepasiekiamos, turistai Ispanijoje žiemą visada turi ką veikti. Ypač dide...
17 lapkričio 2023
Geriausios vietos Ispanijoje, kurias turėtų aplankyti kiekvienas
Ispanijos miestai, įspūdingi kraštovaizdžiai ir kultūriniai objektai paverčia šalį viena populiariausių turistinių vietovių. Joje tiek daug ką pamatyti, kad neaišku nuo ko pradėti. Norėdami išspręsti šią problemą, parengėme sąrašą vietų, kurias turėt...
14 lapkričio 2022
Las Salinas – druskos ežerai Torevijoje
Prieš kelias dienas rašėme tinklaraštį apie Alikantę, apie viską, ką galite aplankyti. Šiandien daugiau dėmesio skiriame Alikantės regionui. Čia rasite La Mata ir Torrevieja lagūnas, kurios yra vienos patraukliausių turistinių vietų Alikantės provin...
14 lapkričio 2022

Skolas izglītība Valensijas provincē: tuvs ieskats

Skolas izglītība Valensijas provincē, kas atrodas Spānijas austrumu krastā, tiek nodrošināta pēc strukturētas un visaptverošas sistēmas. Šajā rakstā mēs iedziļināsimies dažādos izglītības sistēmas aspektos, tostarp vecumā, kurā bērni uzsāk skolas gaitas, mācību priekšmetus, kurus viņi apgūst, vērtēšanas sistēmā, dienas grafikos, mājasdarbos, ārpusskolas nodarbībās, ēdināšanā skolā, uzņemšanas procedūrās personām, kuras nav spāņu valodas. pilsoņiem un uzņemšanai nepieciešamajiem dokumentiem.

Vecums skolas gaitas uzsākšanai:

Valensijā bērni parasti sāk oficiālo izglītību 3 gadu vecumā. Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka šī agrīnā stadija netiek uzskatīta par obligātu. Obligātā izglītība sākas 6 gadu vecumā, kas iezīmē pamatizglītības sākumu.

Pamatizglītība:

Pamatizglītība Valensijā parasti ilgst sešus gadus vecumā no 6 līdz 12 gadiem. Šajā periodā skolēni tiek iepazīstināti ar plašu priekšmetu klāstu, tostarp matemātiku, dabaszinātnēm, valodu māksla, sociālās zinības un fiziskā izglītība. Mācību programma ir izstrādāta tā, lai nodrošinātu stabilu pamatu dažādās disciplīnās.

Vidējā izglītība:

Pēc pamatizglītības pabeigšanas skolēni no 12 līdz 16 gadiem pāriet uz vidējo izglītību, kas ilgst četrus gadus. Šajā posmā mācību programma kļūst specializētāka. koncentrējoties uz tādiem priekšmetiem kā matemātika, literatūra, vēsture un svešvalodas.

Pabeigta vidējā izglītība (vidusskola):

Šis cikls ilgst 2 gadus, un to iztur studenti, kuri plāno iestāties augstskolās. Bachillerato otrajā kursā studijas notiek vienā no trim specialitātēm: mākslā, zinātnē un tehnoloģijās vai humanitārajās zinātnēs. Otrajā kursā students izvēlas savu specializāciju. Bachillerato gala eksāmena rezultāts ir ļoti svarīgs: jo augstāks gala rezultāts, jo lielākas iespējas studentam iestāties vēlamajā augstskolā.

Vērtēšanas sistēma:

Vērtēšanas sistēma Valensijas skolās parasti ir balstīta uz skalu no 0 līdz 10, kur 5 ir sekmīgs vērtējums. Studenti saņem atzīmes par atsevišķiem priekšmetiem, un šīs atzīmes tiek aprēķinātas vidējo, lai noteiktu viņu vispārējo sniegumu. Skolēni parasti saņem atzīmes ar skaitļiem, savukārt atzīmes ar burtiem ir mazāk izplatītas Spānijas vērtēšanas sistēmā.

Dienas grafiks:

Valensijas skolas dienas parasti ir strukturētas, un skolēni apmeklē nodarbības no pirmdienas līdz piektdienai. Parasta skolas diena sākas ap pulksten 8:30 un beidzas pulksten 14:00. Studentiem ir pusdienu pārtraukums, kas ir nozīmīga Spānijas kultūras sastāvdaļa. Interesentiem ir pieejamas arī pēcskolas aktivitātes, piemēram, sports un pulciņi.

Ārpusskolas aktivitātes:

Valensijas skolas bieži piedāvā dažādas ārpusskolas aktivitātes, tostarp sporta, mūzikas, mākslas un valodu klubus. Šīs aktivitātes sniedz skolēniem iespēju izpētīt savas intereses un attīstīt prasmes ārpus parastās mācību programmas.

Skolas ēdināšana:

Spānijas skolās skolēniem parasti tiek nodrošināta pusdienu maltīte. Ēdienkartē bieži ir iekļautas dažādas iespējas, liekot uzsvaru uz sabalansētām un barojošām maltītēm. Spāņu virtuve ir pazīstama ar savu Vidusjūras ietekmi, tāpēc sagaidiet, ka skolas ēdienreizēs atradīsiet tādus ēdienus kā paelja, gaspačo un svaigi augļi.

Reģistrācija personām, kas nav Spānijas pilsoņi:

Bērna reģistrācija Spānijas skolā, it īpaši, ja neesat Spānijas pilsonis, var būt vienkāršs process ar pareizo dokumentāciju un procedūrām. Šeit ir norādītas galvenās darbības:

1. Dzīvesvietas statuss: nodrošiniet, lai jums un jūsu bērnam būtu nepieciešamais likumīgas uzturēšanās statuss Spānijā. Tā var būt pagaidu vai pastāvīgas uzturēšanās atļauja atkarībā no jūsu apstākļiem.

2. Izvēlieties skolu: izvēlieties skolu Valensijas provincē, kas atbilst jūsu vēlmēm un izglītības vajadzībām. Jūs varat izvēlēties starp valsts, privātajām vai daļēji privātajām (concertada) skolām.

3. Nepieciešamie dokumenti: sagatavojiet nepieciešamos dokumentus, kas var ietvert:

 - Dzīvesvietas apliecinājums Valensijā.

- Jūsu bērna dzimšanas apliecība ar oficiālu tulkojumu, ja nepieciešams.

 - Jūsu bērna medicīniskā dokumentācija un vakcinācijas.

 - Jūsu personu apliecinošs dokuments un dzīvesvietas apliecinājums.

 - Finansiālās stabilitātes apliecinājums (piemēram, darba līgums vai ienākumu deklarācija).

4. Apmeklējiet skolu: sazinieties ar izvēlēto skolu, lai uzzinātu par uzņemšanas procedūrām, jo tās dažādās skolās var atšķirties. Apmeklējiet skolu, lai aizpildītu nepieciešamos dokumentus.

5. Valodas prasme: ja jūsu bērns brīvi nerunā spāniski, jautājiet par valodas atbalsta programmām, ko skola var piedāvāt, lai palīdzētu skolēniem, kas nerunā spāniski.

Transportēšana uz skolu:

Nokļūšana skolā Valensijā var atšķirties atkarībā no jūsu dzīvesvietas un skolas atrašanās vietas. Tālāk ir norādītas dažas izplatītas transportēšanas metodes:

1. Pastaigas: daudzi skolēni pilsētās var iet uz skolu kājām, jo apkaimes bieži ir veidotas tā, ka skolas atrodas dzīvojamo rajonu tiešā tuvumā.

2. Sabiedriskais transports: Valensijā ir efektīva sabiedriskā transporta sistēma, tostarp autobusi un tramvaji. Skolēni var izmantot šos pakalpojumus, lai sasniegtu skolu, ja tā atrodas tālāk no viņu mājām.

3. Riteņbraukšana: braukšana ar velosipēdu uz skolu ir populāra dažu skolēnu izvēle, un daudzās skolās ir velosipēdu novietnes autostāvvietai.

4. Koplietošana: daži vecāki organizē koplietošanas pasākumus, lai kopīgi uzņemtos atbildību par bērnu nogādāšanu skolā.

Skolas brīvdienas un kalendārs:

Skolu kalendārs Valensijā, tāpat kā pārējā Spānijā, ir sadalīts trīs semestros. Akadēmiskais gads parasti sākas septembrī un beidzas jūnijā ar brīvdienām, kas iejauktas:

1. Vasaras brīvlaiks: garākais pārtraukums, parasti no jūnija beigām līdz septembra sākumam, iezīmē mācību gada beigas un vasaras brīvlaika sākumu.

2. Ziemassvētku brīvlaiks: no decembra beigām līdz janvāra sākumam šajā svētku periodā ietilpst Ziemassvētku un Jaunā gada svinības.

3. Lieldienu pārtraukums: šis pārtraukums, parasti aptuveni martā vai aprīlī, sakrīt ar Lielo nedēļu un Lieldienu brīvdienām.

4. Vietējās un valsts svētku dienas: Spānijas skolas ievēro arī reģionālos un valsts svētkus, kas var atšķirties atkarībā no reģiona.

Skolas sistēmas attīstība:

Ir interesanti atzīmēt, ka Spānijas izglītības sistēma pēdējos gados ir piedzīvojusi būtiskas izmaiņas. Reformu mērķis ir modernizēt sistēmu, uzlabot skolotāju apmācību un uzlabot izglītības kvalitāti. Boloņas process, ko pieņēma daudzas Eiropas valstis, ir ietekmējis arī augstāko izglītību Spānijā, kā rezultātā ir izveidotas standartizētākas grādu programmas un kredītpunktu sistēmas.

Interesanti fakti par skolu Spānijā:

1. Bērni Spānijā dodas uz skolu 3 gadu vecumā – šajā vecumā sākas obligātās izglītības cikls.

2. Mācību gads sākas nevis 1. septembrī, bet 8.–10 un ilgst līdz 20. jūnijam. Tajā pašā laikā septembrī un jūnijā skolēniem ir saīsinātas dienas. Nav mājasdarbu, un skolā valda ļoti nepiespiesta atmosfēra.

3. Akadēmiskais gads ir sadalīts trīs ceturkšņos. Spānijas skolās brīvdienas ir trīs reizes gadā: ziemā (Ziemassvētki, 2020. gadā - no 23. decembra līdz 6. janvāris), pavasaris (Lieldienas, 2020. gadā - no 9. līdz 20. aprīlim), vasara (no 20. jūnija līdz nākamā mācību gada sākumam). Rudens brīvdienas nav.

4. Bērns uz skolu atnes pēcpusdienas uzkodu (almuerzo), pusdienās dodas uz ēdnīcu (comedor). Ēdienu kvalitāte skolās tiek uztverta ļoti nopietni: bērniem tiek pasniegti salāti, pirmais ēdiens, otrais ēdiens un deserts. Ēdienkarte ir ideāli sabalansēta, ēdieni nemitīgi mainās.

5. Spānijas skolās nav kauna atkārtot gadu.

6. Spānijas skolās ļoti svarīga ir mūzikas stunda, kurā māca spēlēt flautu. Ja students nav apguvis šo instrumentu atbilstošā līmenī, tas var būt viens no iemesliem otrā kursa pamešanai.

7. Spānijas skolas mājasdarbu dod ļoti maz. Bērni tos bieži izgatavo tieši skolā.

8. Zemākajās klasēs bērni raksta ar zīmuli, nevis pildspalvu: tādējādi ir vieglāk veikt labojumus.

9. Sākumskolas skolēni glabā mācību grāmatas klasē un ved tās mājās tikai, lai sagatavotos ieskaitei (par katru tēmu tiek rīkoti testi).

10. Ceturkšņa gala vērtējumu veido vairāki rādītāji: kontroldarbu atzīmes, mājasdarbu izpilde, uzvedība utt.

11. Fiziskajai audzināšanai obligāti līdzi jāņem speciāla soma ar personīgās higiēnas piederumiem (ziepes, dvielis, odekolons, dezodorants u.c.), kā arī maiņas apģērbs (īpaši vasarā). Ja skolēns atstāj savu maku mājās, viņu tajā dienā var atstādināt no fiziskās audzināšanas.

12. Skolēni Spānijā maz lasa - skolas programmā ir 1 - 2 grāmatas ceturksnī - un vispār nemācās dzeju no galvas. Taču sociālo un dabaszinātņu programmās ir jāiegaumē liels daudzums materiāla, tostarp termini, datumi, virsraksti, vārdi u.c. – tikai to visu labi iegaumējot, var sekmīgi nokārtot attiecīgās tēmas kontroltestu.

Ką veikti Ispanijoje žiemą
Visuotinai pripažįstama, kad Ispanijoje galite atostogauti tik nuo gegužės iki spalio. Tačiau šaltuoju metų laiku gyvenimas šalyje nesustoja. Nepaisant to, kad daugelis pramogų nepasiekiamos, turistai Ispanijoje žiemą visada turi ką veikti. Ypač dide...
17 lapkričio 2023
Geriausios vietos Ispanijoje, kurias turėtų aplankyti kiekvienas
Ispanijos miestai, įspūdingi kraštovaizdžiai ir kultūriniai objektai paverčia šalį viena populiariausių turistinių vietovių. Joje tiek daug ką pamatyti, kad neaišku nuo ko pradėti. Norėdami išspręsti šią problemą, parengėme sąrašą vietų, kurias turėt...
14 lapkričio 2022
Las Salinas – druskos ežerai Torevijoje
Prieš kelias dienas rašėme tinklaraštį apie Alikantę, apie viską, ką galite aplankyti. Šiandien daugiau dėmesio skiriame Alikantės regionui. Čia rasite La Mata ir Torrevieja lagūnas, kurios yra vienos patraukliausių turistinių vietų Alikantės provin...
14 lapkričio 2022
Susisiekite su
Nukreipkite fotoaparatą į QR kodą
qr barcode telegram
arba sekite šią nuorodą
Tęsti naršyklėje
Nukreipkite fotoaparatą į QR kodą
qr barcode whatsapp
arba sekite šią nuorodą
Tęsti naršyklėje