Las Salinas - Sāls ezeri Torrevjehā
Pirms dažām dienām mēs rakstījām emuāru par Alikanti, par visu, ko varat apmeklēt. Šodien mēs vairāk koncentrējamies uz Alikantes reģionu. Šeit jūs atradīsiet La Mata un Torrevieja lagūnas, kas ir vieni no pievilcīgākajiem tūrisma galamērķiem Alikan...
14 novembris 2022
Mana adoptētā māja - Kosta Blanka
"Kāpēc jūs dzīvojat Kosta Blankā?" Šo jautājumu nesen uzdeva draugs. Kāpēc ne Maljorkā, viņš gribēja zināt. Kosta del Solā, kur dzīvotu tik daudz vāciešu? Vai Kostabravā? Es viņam diezgan spontāni atbildēju: "Sākotnējais stāvoklis un daudzās atvērtā...
14 novembris 2022
5 lietas, ko jūs nezinājāt par Andoru
Andora ir viena no tām vietām, kuras nedrīkst palaist garām, ja dzīvojat Spānijā vai braucat cauri Ibērijas pussalai. Ja plānojat ceļot no Spānijas uz Franciju, varat to darīt arī caur šo Firstisti, kurā vairāk nekā 90% tās teritorijas ir daba. Tāpat...
14 novembris 2022

Mokyklinis išsilavinimas Valensijos provincijoje: žvilgsnis iš arti

Mokyklinis ugdymas Valensijos provincijoje, esančioje rytinėje Ispanijos pakrantėje, vyksta pagal struktūrizuotą ir išsamią sistemą. Šiame straipsnyje mes gilinsimės į įvairius švietimo sistemos aspektus, įskaitant amžių, nuo kurio vaikai pradeda lankyti mokyklą, mokomus dalykus, pažymių sistemą, dienos tvarkaraštį, namų darbus, popamokinę veiklą, maitinimą mokykloje, priėmimo į ne ispanų kalbą tvarką. piliečiai, ir reikalingi dokumentai registracijai.

Amžius, iki kurio galima pradėti mokyklą:

Valensijoje vaikai formalųjį mokslą paprastai pradeda būdami 3 metų amžiaus. Tačiau svarbu pažymėti, kad šis ankstyvas etapas nėra laikomas privalomu. Privalomas mokslas prasideda nuo 6 metų, o tai reiškia pradinio ugdymo pradžią.

Pradinis išsilavinimas:

Pradinis ugdymas Valensijoje paprastai trunka šešerius metus, nuo 6 iki 12 metų. Šiuo laikotarpiu mokiniai supažindinami su daugybe dalykų, įskaitant matematiką, gamtos mokslus, kalbų menas, socialiniai mokslai ir kūno kultūra. Mokymo programa sukurta taip, kad suteiktų tvirtą pagrindą įvairiose disciplinose.

Vidurinis išsilavinimas:

Baigę pradinį išsilavinimą, mokiniai nuo 12 iki 16 metų pereina į vidurinį išsilavinimą, kuris trunka ketverius metus. Šiame etape mokymo programa tampa labiau specializuota, sutelkti dėmesį į tokius dalykus kaip matematika, literatūra, istorija ir užsienio kalbos.

Įgyti vidurinį išsilavinimą (vidurinė mokykla):

Šis ciklas trunka 2 metus, jį išlaiko studentai, planuojantys stoti į universitetus. Antraisiais Bachillerato metais studijos vyksta vienoje iš trijų specializacijų: menų, mokslo ir technologijų arba humanitarinių mokslų. Antrame kurse studentas pasirenka specializaciją. Bachillerato baigiamojo egzamino rezultatas yra labai svarbus: kuo aukštesnis galutinis balas, tuo studentas turi daugiau galimybių įstoti į norimą universitetą.

Vertinimo sistema:

Valensijos mokyklų įvertinimų sistema paprastai grindžiama skale nuo 0 iki 10, o 5 yra teigiamas įvertinimas. Mokiniai gauna pažymius už atskirus dalykus, o šie pažymiai apskaičiuojami, siekiant nustatyti jų bendrus rezultatus. Įprasta, kad mokiniai gauna skaitinius pažymius, o raidėmis – rečiau Ispanijos vertinimo sistemoje.

Dienos tvarkaraštis:

Valensijos mokyklos dienos paprastai yra struktūrizuotos, mokiniai pamokas lanko nuo pirmadienio iki penktadienio. Įprasta mokyklos diena prasideda apie 8:30 ir baigiasi 14:00. Studentai turi pietų pertrauką, kuri yra reikšminga Ispanijos kultūros dalis. Besidomintiems taip pat siūlomi užsiėmimai po pamokų, pavyzdžiui, sportas ir klubai.

Nepamokinė veikla:

Valensijos mokyklos dažnai siūlo įvairią popamokinę veiklą, įskaitant sporto, muzikos, menų ir kalbų būrelius. Ši veikla suteikia mokiniams galimybę tyrinėti savo pomėgius ir lavinti įgūdžius ne pagal įprastą mokymo programą.

Maitinimas mokykloje:

Ispanijos mokyklose pietų metu mokiniai paprastai patiekiami. Meniu dažnai yra įvairių variantų, akcentuojant subalansuotą ir maistingą maistą. Ispanijos virtuvė garsėja savo Viduržemio jūros regiono įtaka, todėl tikėkitės, kad valgydami mokyklinius patiekalus rasite paelijos, gaspacho ir šviežių vaisių.

Prisiregistravimas ne Ispanijos piliečiams:

Vaiko įrašymas į Ispanijos mokyklą, ypač jei nesate Ispanijos pilietis, gali būti nesudėtingas procesas su tinkamais dokumentais ir procedūromis. Štai pagrindiniai veiksmai:

1. Gyvenamosios vietos statusas: įsitikinkite, kad jūs ir jūsų vaikas turite būtiną teisėtą gyvenimo Ispanijoje statusą. Tai gali būti laikinas arba nuolatinis leidimas gyventi, atsižvelgiant į jūsų aplinkybes.

2. Pasirinkite mokyklą: Valensijos provincijoje pasirinkite mokyklą, kuri atitinka jūsų pageidavimus ir švietimo poreikius. Tu gali pasirinkti valstybines, privačias arba pusiau privačias (concertada) mokyklas.

3. Reikalingi dokumentai: paruoškite reikiamus dokumentus, kurie gali apimti:

 – Gyvenamosios vietos Valensijoje įrodymas.

– Jūsų vaiko gimimo liudijimas su oficialiu vertimu, jei reikia.

 – Jūsų vaiko medicininiai įrašai ir skiepai.

 – Jūsų asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas ir gyvenamosios vietos įrodymas.

 – Finansinio stabilumo įrodymas (pvz., darbo sutartis arba pajamų ataskaita).

4. Apsilankykite mokykloje: susisiekite su pasirinkta mokykla ir pasiteiraukite dėl registracijos procedūrų, nes įvairiose mokyklose jos gali skirtis. Apsilankykite mokykloje ir užpildykite reikiamus dokumentus.

5. Kalbos mokėjimas: jei jūsų vaikas laisvai nekalba ispaniškai, teiraukitės apie kalbos palaikymo programas, kurias gali pasiūlyti mokykla, kad padėtų ispaniškai nekalbantiems mokiniams.

Pervežimas į mokyklą:

Kelionės į mokyklą Valensijoje gali skirtis priklausomai nuo jūsų gyvenamosios vietos ir mokyklos vietos. Štai keli įprasti transportavimo būdai:

1. Pėsčiomis: daugelis miesto vietovių mokinių į mokyklą gali eiti pėsčiomis, nes rajonai dažnai projektuojami taip, kad mokyklos būtų netoli gyvenamųjų rajonų.

2. Viešasis transportas: Valensijoje veikia efektyvi viešojo transporto sistema, įskaitant autobusus ir tramvajus. Mokiniai gali naudotis šiomis paslaugomis norėdami pasiekti mokyklą, jei ji yra toliau nuo jų namų.

3. Važiavimas dviračiu: važiavimas dviračiu į mokyklą yra populiarus kai kurių mokinių pasirinkimas, o daugelyje mokyklų yra dviračių stovai, skirti stovėti.

4. Kelionė automobiliu: kai kurie tėvai organizuoja bendravimą su automobiliu, kad pasidalytų atsakomybę už vaikų nuvedimą į mokyklą.

Mokyklų šventės ir kalendorius:

Mokyklų kalendorius Valensijoje, kaip ir visoje Ispanijoje, yra padalintas į tris kadencijas. Mokslo metai paprastai prasideda rugsėjį ir baigiasi birželį, o atostogos įsiterpia per visą laiką:

1. Vasaros pertrauka: ilgiausia pertrauka, paprastai nuo birželio pabaigos iki rugsėjo pradžios, žymi mokslo metų pabaigą ir vasaros atostogų pradžią.

2. Kalėdų pertrauka: nuo gruodžio pabaigos iki sausio pradžios šis atostogų laikotarpis apima Kalėdų ir Naujųjų metų šventes.

3. Velykų pertrauka: ši pertrauka, paprastai maždaug kovo arba balandžio mėn., sutampa su Didžiąja savaite ir Velykų šventėmis.

4. Vietinės ir nacionalinės šventės: Ispanijos mokyklos taip pat švenčia regionines ir valstybines šventes, kurios gali skirtis priklausomai nuo regiono.

Mokyklos sistemos raida:

Įdomu pastebėti, kad pastaraisiais metais Ispanijos švietimo sistemoje įvyko didelių pokyčių. Reformomis buvo siekiama modernizuoti sistemą, gerinti mokytojų rengimą ir gerinti švietimo kokybę. Bolonijos procesas, priimtas daugelio Europos šalių, taip pat turėjo įtakos aukštajam mokslui Ispanijoje, todėl buvo sukurtos labiau standartizuotos studijų programos ir kreditų sistemos.

Įdomūs faktai apie mokyklą Ispanijoje:

1. Vaikai Ispanijoje eina į mokyklą sulaukę 3 metų – nuo tokio amžiaus prasideda privalomojo ugdymo ciklas.

2. Mokslo metai prasideda ne rugsėjo 1 d., o 8–10 ir tęsiasi iki birželio 20 d. Tuo pačiu metu rugsėjį ir birželį moksleiviai sutrumpino dienas. Nėra namų darbų, o mokykloje atmosfera labai atsipalaidavusi.

3. Akademiniai metai skirstomi į tris ketvirčius. Ispanijos mokyklose atostogos yra tris kartus per metus: žiemą (Kalėdos, 2020 m. – nuo gruodžio 23 d. sausio 6 d.), pavasarį (Velykos, 2020 m. - nuo balandžio 9 iki 20 d.), vasarą (nuo birželio 20 d. iki kitų mokslo metų pradžios). Rudens švenčių nėra .

4. Vaikas į mokyklą atsineša popietinį užkandį (almuerzo), o papietauti eina į valgyklą (comedor). Į maisto kokybę mokyklose žiūrima labai rimtai: vaikams duodama salotų, pirmas patiekalas, antras patiekalas ir desertas. Meniu puikiai subalansuotas, patiekalai nuolat keičiasi.

5. Ispanijos mokyklose nėra gėda kartoti metus.

6. Ispanijos mokyklose labai svarbi muzikos pamoka, kurioje mokoma groti fleita. Jei studentas neįvaldė šio instrumento tinkamu lygiu, tai gali būti viena iš priežasčių palikti antrą kursą.

7. Ispanijos mokyklos duoda labai mažai namų darbų. Vaikai dažnai tai daro tiesiai mokykloje.

8. Žemesnėse klasėse vaikai rašo pieštuku, o ne rašikliu: taip lengviau taisyti.

9. Pradinių klasių mokiniai vadovėlius laiko klasėje ir nešasi namo tik pasiruošti testui (kiekviena tema vyksta testai).

10. Galutinį ketvirčio pažymį sudaro keli rodikliai: kontroliniai pažymiai, namų darbų atlikimas, elgesys ir kt.

11. Fiziniam lavinimui būtina pasiimti specialų krepšį su asmeninės higienos priemonėmis (muilas, rankšluostis, odekolonas, dezodorantas ir kt.), taip pat persirengti (ypač vasarą). Jei mokinys palieka savo piniginę namuose, tą dieną jam gali būti nušalintas nuo kūno kultūros.

12. Ispanijos moksleiviai skaito mažai – į mokyklos programą įtrauktos 1–2 knygos per ketvirtį – ir poezijos mintinai visiškai nesimoko. Tačiau socialinių ir gamtos mokslų programose reikia išmokti atmintinai daug medžiagos, įskaitant terminus, datas, pavadinimus, vardus ir kt. – tik visa tai gerai įsiminęs galite sėkmingai išlaikyti kontrolinį temos testą.

Las Salinas - Sāls ezeri Torrevjehā
Pirms dažām dienām mēs rakstījām emuāru par Alikanti, par visu, ko varat apmeklēt. Šodien mēs vairāk koncentrējamies uz Alikantes reģionu. Šeit jūs atradīsiet La Mata un Torrevieja lagūnas, kas ir vieni no pievilcīgākajiem tūrisma galamērķiem Alikan...
14 novembris 2022
Mana adoptētā māja - Kosta Blanka
"Kāpēc jūs dzīvojat Kosta Blankā?" Šo jautājumu nesen uzdeva draugs. Kāpēc ne Maljorkā, viņš gribēja zināt. Kosta del Solā, kur dzīvotu tik daudz vāciešu? Vai Kostabravā? Es viņam diezgan spontāni atbildēju: "Sākotnējais stāvoklis un daudzās atvērtā...
14 novembris 2022
5 lietas, ko jūs nezinājāt par Andoru
Andora ir viena no tām vietām, kuras nedrīkst palaist garām, ja dzīvojat Spānijā vai braucat cauri Ibērijas pussalai. Ja plānojat ceļot no Spānijas uz Franciju, varat to darīt arī caur šo Firstisti, kurā vairāk nekā 90% tās teritorijas ir daba. Tāpat...
14 novembris 2022
Sazinieties ar
Virziet kameru uz QR kodu
qr barcode telegram
vai sekojiet saitei
Turpināt pārlūkā
Virziet kameru uz QR kodu
qr barcode whatsapp
vai sekojiet saitei
Turpināt pārlūkā